Kospel

Kocioł elektryczny to rozwiązanie, dzięki któremu ogrzejesz dom w sposób bezpieczny, ekologiczny i komfortowy. Na podkreślenie zasługuje fakt wysokiej efektywności kotłów elektrycznych, dzięki czemu wykorzystana energia elektryczna zostanie przekazana w postaci energii cieplnej w prawie 100%. Ponadto kocioł elektryczny podczas pracy nie emituje żadnych szkodliwych substancji oraz cechuje się zerową emisją CO². Przy użyciu kotła elektrycznego nie potrzebujemy budowy kotłowni ani sieci kominowych w swoim budynku.

Podstawową wersją kotła elektrycznego w ofercie KOSPEL jest EKCO.L3. Tak samo jak pozostałe kotły elektryczne KOSPEL posiada on szeroki zakres mocy od 4kW do 24kW. Występuje w dwóch wariantach - jednym umożliwiającym pracę w zakresie mocy 4, 6 lub 8 kW oraz drugim 12, 16, 20 lub 24 kW. W naszej ofercie znajdziecie także kocioł EKCO.LN.3, który w odróżnieniu od modelu posiada pięciolitrowe naczynie wzbiorcze. Naczynie to chroni instalację centralnego ogrzewania przed nagłym wzrostem ciśnienia, przejmując zwiększoną objętość wody.

Kolejny model w naszej ofercie to Kocioł EKCO.MN3 To zaawansowane urządzenie grzewcze. Jest wyposażony w sterownik pogodowy, który automatycznie reaguje na temperaturę zewnętrzną, dostosowując do niej temperaturę w instalacji. Takie rozwiązanie na oszczędność energii elektrycznej przy zachowaniu komfortu cieplnego. Opcjonalnie możemy wyposażyć ten kocioł w dodatkowe akcesoria np. moduł internetowy C.MI, który umożliwia zdalne sterowanie pracą kotła przez Internet. Dodatkowo po dodaniu modułu C.MG3, zaworu mieszającego, pompy obiegowej oraz czujnika temp., możliwe jest sterowanie pracą dodatkowego obiegu grzewczego np. ogrzewaniem podłogowym.

EKD.M3. to kocioł, który integruje w jednej obudowie elementy całej kotłowni. Sprawdzi się dobrze w sytuacji, gdy nie mamy miejsca na osobny wymiennik c.w.u. Ten dwufunkcyjny kocioł ma już wbudowany wymiennik o pojemności 130 litrów oraz naczynia wzbiorcze c.o. i c.w.u. o pojemności 12 litrów. Tak samo, jak wcześniej wspomniany EKCO.MN3 posiada sterownik pogodowy. Dodatkowo można go także wyposażyć we wszystkie wcześniej wspomniane akcesoria takie jak moduł internetowy C.MI czy moduł C.MG3.

Więcej informacji o kotłach elektrycznych KOSPEL dowiecie się z materiału video:

https://www.youtube.com/watch?v=T11Lu_guFAA

Wszystkie kotły elektryczne KOSPEL doskonale nadają się do współpracy instalacją fotowoltaiczną, a poprawne jej zaplanowanie może sprawić, że całkowicie uzupełni ona zapotrzebowanie grzewcze Twojego domu.

Dzięki niższym cenom samych instalacji i obowiązującemu systemowi bilansowania rocznego (tzw. opustu) panele PV stają się coraz powszechniejszym elementem na dachach budynków mieszkalnych. Przy współpracy kotła elektrycznego z dobrze dobraną instalacją fotowoltaiczną kocioł elektryczny okaże się ekonomicznym rozwiązaniem na ogrzewanie domu.